Ukraina mokosi iš Lietuvos klasterių

Rugsėjo 20–22 dienomis Lietuvoje lankėsi Ukrainos verslo bei Zaporožės prekybos ir pramonės rūmų atstovai. Pagrindinis ukrainiečių vizito tikslas – perimti gerąją klasterių įmonių patirtį dalyvaujant tarptautinėse iniciatyvose bei atrasti naujų partnerių.

Zaporožės prekybos ir pramonės rūmai (Zaporožės PPR) remia eksportuotojus visuose produktų kūrimo ir plėtros skatinimo etapuose. Tarp jos partnerių – verslo asociacijos Europoje, Lotynų Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje.

Trys vizito dienos Lietuvoje delegacijai buvo vaisingos – atstovai apsilankė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA), susitiko su nepaprastuoju ir įgaliotuoju Ukrainos ambasadoriumi Volodymyr Yatsenkivskyi. Ukrainiečiai taip pat aplankė Lietuvos automobilių eksporto asociaciją LAuGEA, automobilių ir pramonės filtrų gamintoją UAB „Baltic Filter“ ir Ukmergės pramonės parką bei jame įsikūrusią „Stansefabrikken” lakštinio metalo apdirbimo gamyklą.

Vizito metu pasirašytas dvišalis susitarimas tarp Lietuvos autodalių gamintojų ir eksportuotojų asociacijos (LAuGEA) ir Zaporožės EAM klasterių. Taip pat planuojami bendri mokymų ir IT projektai.